Waluta

Biel – uniwersalny pomysł na ściany w pokoju dziecięcym?

Opublikowano dnia 06-11-2020
Kategoria: Pokój dziecka
 
Tak - jeśli zadbasz o elementy, które ją urozmaicą.
 
Wykończenie ścian w pokoju dzieci to ważny element aranżacji. Jeśli jest dobrze dobrane - pomieszczenie będzie przytulne i przyjazne dla dziecka, a przebywanie w nim będzie dobrze mu się kojarzyło.  Dobrze jeśli ściany, zwłaszcza w pokojach najmłodszych pozwalają na zorganizowanie kolorowej przestrzeni, w której dziecko będzie mogło  się wyciszyć, ale jednocześnie nie mogą być nudne. 
 
Nawet w mieszkaniach, których wystrój odległy jest od minimalizmu, doskonale sprawdzają się białe ściany. Dzięki nim możemy dowolnie dobierać kolory mebli, a pokój nie będzie wyglądał na pstrokaty i optycznie nie pomniejszymy jego przestrzeni. Biel jest neutralna, co sprawia, że świetnie łaczy się ze wszystkimi kolorami i dekoracjami ściennymi, także z miękkimi, pluszowymi naklejkami ściennymi, które stają się hitem tego sezonu. 


                                                               
                                                                Pluszowa naklejka Mały Tygrys WALL Snuggles <KLIK>
 

Plusz na ścianie? Tak, to doskonały pomysł! 

Niektórym rodzicom naklejki ścienne mogą kojarzyć się chociażby z koniecznością zakrycia plam czy innych niedoskonałości na ścianach – czas to zmienić! Są naklejki, które nie tylko sprawdzą się doskonale we wspomnianej roli, ale przede wszystkim sprawią, że ściany w pokoju naszych najmłodszych staną się przytulne, wyjątkowo przyjemne w dotyku i zapewnią wnętrzu przyjazny dla dziecka design. 
 

Praktyczne cechy pluszowych naklejek 

Naklejka na ścianę pokryta pluszem doskonale zastąpi nam zagłówek w łóżku dziecięcym. Wystarczy nakleić ją nieco powyżej ramy łóżka i już dziecko ma ciepłą i przyjemną w dotyku izolację od ściany. 
Daje mu ona nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo, co szczególnie istotne jest dla dzieci, które lubią w nocy „spacerować po łóżku”. 
Odkryliśmy również inną ciekawą funkcję miękkich naklejek - otóż wyciszają wnętrze i poprawiają tym samym komfort przebywania w nim neutralizując nieprzyjemny pogłos. 

                                                                                    Pies dalmatyńczyk - miękka naklejka WALL Snuggles
                                                                                     Miękka naklejka WALL Snuggles z psem dalmatyńczykiem <KLIK>


 
Miękkie naklejki na ścianę mogą być dekoracją, ale również zastępować obrazki czy plakaty. Naklejenie na białą ścianę zwierzątka sprawią, że wszelkie inne dekoracje staną się zbędne. Miękkie naklejane dekoracje ścienne dostępne są w różnych formach i motywach - np . duże i małe zwierzęta, modne pastelowe wzory a wśród nich słodka świnka, królik z balonikami, chmurki lub nawet wielka naklejana tęcza.
Jeśli wolimy coś nieco bardziej formalnego, możemy wybrać naklejkę typu border, czyli miękki, pluszowy pas, który ładnie odetnie linię podłogi od ściany pokoju dziecięcego. 
Podczas aranżacji pokoju dla małego dziecka warto rozważyć zakup pluszowych naklejek ściennych, tak by dziecko już od samego początku czuło się w nim przytulnie i miało przyjazne otoczenie wokół siebie. 

 
 
Galeria

Ostatnio oglądane