Waluta

Cztery dekoracje, które warto kupić do pokoju dziecka

Opublikowano dnia 30-12-2020
Kategoria: Inspiracje, Pokój dziecka, Poradniki

 

Wygodny, ale jednocześnie przytulny – taki powinien być pokój dziecięcy. Aby mógł taki być należy zadbać nie tylko o dobór i układ mebli, ale i dekoracje. Jakie koniecznie powinny się znaleźć w pokoju naszej pociechy?

 

W pokoju dziecięcym nie powinniśmy przesadzać z dekoracjami. Zwykle w pokoju najmłodszych trudno zachować porządek, więc dekoracje powinny być przemyślane i porządkować przestrzeń zamiast potęgować potencjalny chaos.

 

Kreatywne wykończenie ścian

Ściany w pokoju dziecięcym warto pokryć farbą odporną na uszkodzenia, dobrym rozwiązaniem jest także farba zmywalna niezawierająca szkodliwych substancji np. Dulux Kolory Świata. Takie ściany można łatwo i szybko umyć. Można je również udekorować w subtelny, ale bardzo estetyczny sposób, oraz nadać im przytulnego charakteru. Przykładem niech będą bordery na ścianę. Takie ozdoby najlepiej umieścić niezbyt wysoko nad podłogą. Można w tym sposób dekorować jedną ścianę, lub wykorzystać bordery do otoczenia nimi całego pomieszczenia na jednej wysokości.                                                                                Pluszowy border do pokojudziecka misie

 

A może cień na ścianę?

W przypadku dekoracji do pokoju dla dzieci bardzo istotną rolę odgrywa umiejętne połączenie radosnych kolorów ze stworzeniem spokojnego kącika, a którym maluch będzie mógł odpocząć. Stąd niezłym rozwiązaniem zarówno dla zachowania harmonii pomieszczenia będzie zastosowanie szablonów dekoracyjnych, które świetnie prezentują się na białych lub utrzymanych w monochromatycznych kolorach ścianach. To także świetna dekoracja dla nieco starszych dzieci.
 

                                                                                                                                 Szablon do malowania dla dzieci - auto

Pluszowe naklejki ścienne

W młodym wieku zainteresowania zmieniają się bardzo dynamicznie. Bohaterowie z bajki ulubionej w wieku trzech lat szybko zostaną wymienieni na innych. Są jednak takie postacie, które nie nudzą się aż do wieku nastoletniego, a takimi postaciami są pluszowe misie. Zarówno te prawdziwe jak i te będące pluszowymi naklejkami ściennymi. Takie naklejki mogą być małe i można je umieścić w kąciku do spania, ale równie dobrze mogą być dużymi, ponad metrowymi dekoracjami, które umieścimy na szafie czy na ścianie przy wejściu do pokoju. Pluszak na ścianie nie tylko sprawia, że pomieszczenie staje się przytulniejsze, ale i doskonale tuszuje ewentualne plamy powstałe w trakcie dziecięcych zabaw.
Duża pluszowa naklejka w kąciku zabaw to dodatkowa zaleta w postaci ciepłego oparcia dla plecków dziecka.

                                                                                                     Zamyślony miś - pluszowa naklejka WALL Snuggles na ścianę

Literki na ścianę

 

W przypadku nowonarodzonych dzieci znacznie lepiej w dekoracjach wesprzeć się prostymi rozwiązaniami niż od razu pokrywać ściany pokoju tapetami czy innymi kolorowymi dekoracjami. Może na początek spróbujmy nakleić litery na ścianę przykładowo nad łóżeczkiem maluszka, układające się w jego imię?

                                                                                                   

Galeria

Ostatnio oglądane